North Dakota Association of Telecommunications Cooperatives

Agriculture Chairman: Dennis Johnson
Vice Chairman: Wayne Trottier
Bert Anderson
Joshua Boschee
Alan Fehr
Jessica Haak
Craig Headland
Tom Kading
Dwight Kiefert
Diane Larson
Alex Looysen
Alisa Mitskog
Cynthia Schreiber Beck
Appropriations Chairman: Jeff Delzer
Vice Chairman: Keith Kempenich
Larry Bellew
Tracy Boe
Randy Boehning
Mike Brandenburg
Mark Dosch
Eliot Glassheim
Kathy Hogan
Richard Homan
Gary Kreidt
Bob Martinson
David Monson
Jon Nelson
Chet Pollert
Mark Sanford
Jim Schmidt
Peter Silbernagel
Robert Skarphol
Roscoe Streyle
Blair Thoreson
Don Vigesaa
Appropriations
Education and Environment Division
Chairman: David Monson
Vice Chairman: Roscoe Streyle
Tracy Boe
Mark Dosch
Ron Guggisberg
Bob Martinson
Mark Sanford
Jim Schmidt
Appropriations
Government Operations Division
Chairman: Blair Thoreson
Vice Chairman: Mike Brandenburg
Randy Boehning
Eliot Glassheim
Kathy Hogan
Keith Kempenich
Robert Skarphol
Don Vigesaa
Appropriations
Human Resources Division
Chairman: Chet Pollert
Vice Chairman: Larry Bellew
Rick Holman
Gary Kreidt
Jon Nelson
Peter Silbernagel
Education Chairman: Mike Nathe
Vice Chairman: Mike Schatz
Bob Hunskor
Dennis Johnson
Jerry Kelsh
Ben Koppelman
Alex Looysen
Lisa Meier
Corey Mock
Christopher Olson
Karen Rohr
Cynthia Schreiber Beck
Denton Zubke
Energy and Natural Resources Chairman: Todd Porter
Vice Chairman: Chuck Damschen
Dick Anderson
Roger Brabandt
Bill Devlin
Glen Froseth
Curt Hofstad
Bob Hunskor
George Keiser
Mike Lefor
Corey Mock
Naomi Muscha
Mike Nathe
Finance and Taxation Chairman: Craig Headland
Vice Chairman: Mark Owens
Jason Dockter
Glen Froseth
Jessica Haak
Patrick Hatlestad
Tom Kading
Matthew Klein
Alisa Mitskog
Mary Schneider
Vicky Steiner
Marie Strinden
Nathan Toman
Wayne Trottier
Government and Veterans Affairs Chairman: Jim Kasper
Vice Chairman: Karen Rohr
Bill Amerman
Jason Dockter
Mary Johnson
Karen Karls
Ben Koppelman
Vernon Laning
Scott Louser
Gail Mooney
Mary Schneider
Jay Seibel
Vicky Steiner
Kris Wallman
Human Services Chairman: Robin Weisz
Vice Chairman: Curt Hofstad
Bert Anderson
Dick Anderson
Rich Becker
Chuck Damschen
Alan Fehr
Dwight Kiefert
Gail Mooney
Naomi Muscha
Kylie Oversen
Todd Porter
Jay Seibel
Industry, Business and Labor Chairman: George Keiser
Vice Chairman: Gary Sukut
Bill Amerman
Thomas Beadle
Rick Becker
Joshua Boschee
Bill Devlin
Robert Frantsvog
Ben Hanson
Jim Kasper
Vernon Laning
Mike Lefor
Scott Louser
Marvin Nelson
Dan Ruby
Judiciary Chairman: Kim Koppelman
Vice Chairman: Karen Karls
Pamela Anderson
Roger Brabandt
Lois Delmore
Kathy Hawken
Mary Johnson
Lawrence Klemin
William Kretschmar
Diane Larson
Andrew Maragos
Gary Paur
Kris Wallman
Political Subdivisions Chairman: Lawrenec Klemin
Vice Chairman: Patrick Hatlestad
Pamela Anderson
Thomas Beadle
Rich Becker
Jerry Kelsh
Matthew Klein
Kim Koppelman
William Kretschmar
Andrew Maragos
Kylie Oversen
Marie Strinden
Nathan Toman
Denton Zubke
Transportation Chairman: Dan Ruby
Vice Chairman: Lisa Meier
Rick Becker
Lois Delmore
Robert Frantsvog
Ben Hanson
Kathy Hawken
Marvin Nelson
Christopher Olson
Mark Owens
Gary Paur
Mike Schatz
Gary Sukut
Robin Weisz